Den jako malovaný

Léto se k nám kvapem blíží a dny jsou jako malované a tak nezahálíme a s dětmi sluníčku pomáháme, aby nám bylo veselo a dny byly naplněné krásnými prožitky a zážitky.

U vody

Dnes jsme podnikli výpravu ke splavu, kde jsme s dětmi zkoumali, co se skrývá u vody pod kameny. Na břehu jsme pozorovali pavouky s kokony, žížaly a svinule.

Hrátky v přírodě

Letní počasí láká na hrátky v přírodě. Takto jsme si společně vytvořili hmatový chodník a vesele si užívali slunečního počasí.

Výlet do Horního dvoru u Luhačovic

Minulý školní rok nám pandemie neumožnila užít si školní výlet, ale letos se to povedlo! Po dlouhé a dobrodružné cestě směrem na Valašské vrchy jsme dorazili k našemu cíli na farmu „Horní dvůr“ nad Luhačovicemi.

Malá čarodějnice

V rámci čtenářské pregramotnosti jsme se inspirovali knihou Ottfrieda Preusslera Malá čarodějnice. Celý týden od 26.4. do 30.4. se z naší MŠ stala čarodějnická škola, ve které jsme se připravovali na těžkou zkoušku z čar a kouzel.

Putování s čápem Řehořem

V průběhu jednoho týdne si děti mohly projít Řehořovou stezkou a vyzkoušet si různé dovednosti. Doma zase pekly bábovku, vyráběly čápy a velikonoční kraslice.

Pekař peče housky

Tentokrát se děti seznamovaly s různými povoláními. Některá poznávaly pomocí obrázků, některá si vyzkoušely na vlastní kůži. Hasiči měli poplach a zdatně si vedli při hašení požáru. Lékaři se starali o pacienty, prodavači nabízeli své zboží, dokonce jsme si "dovolili" navštívit restauraci a nechat se obsloužit.

Pohádkový únor

V únoru se naší školkou proháněly pohádkové bytosti a seznamovaly děti s klasickými lidovými pohádkami.

Karneval – pravěk

Uprostřed měsíce února se naše MŠ proměnila na celý týden v území pravěkých lidí. Seznamovali jsme se s dějinami a životem našich prapředků.

Olympiáda v mateřské škole

I když se zimní olympijské hry budou konat až v roce 2022, naši sportovci pilně trénují již nyní. Děti ze třídy Včeliček si mohly vyzkoušet několik zimních sportů v rámci projektu Zimní OH 2021 v MŠ. Ve třídě proběhl hokejový turnaj, rychlobruslařské klání, biatlon a skoky na lyžích.

Cvičíme správný úchop tužky

Proč je správný úchop tak důležitý? Správný úchop bychom měli rozvíjet a korigovat již od prvních pokusů dítěte o kreslení. Děti se musí naučit spojit paleček s ukazováčkem a prostředníčkem, aby vznikla špetka. Ta pomáhá správně uchopit předměty, a to i pastelky. Postupným rozvojem kreslení se vytvářejí předpoklady pro budoucí správné psaní.

Pozdrav od zvířátek

Celý týden jsme si povídali o zvířátkách v zimě. Učili jsme se jakým způsobem žijí, co jedí a jak se o ně staráme v zimě. Učili jsme se poznávat jejich stopy nejdříve z obrázků a pak jsme si byli v lese "přečíst" jejich originály.

PF 2021

Přejeme Vám vše, co se špatně balí, to jest klid, pohodu a zdraví! Hezké prožití večera splněných přání,  svátků vánočních a vše nejlepší v novém roce 2021 – Děti a zaměstnanci Mateřské školy Hlubočky – Mariánské Údolí

Mikuláš

V prvním adventním týdnu jsme se velmi těšili na mikulášskou nadílku. Celý týden se zdobila školička vánočními dekoracemi. Zdobily děti svými výtvory, zdobily paní učitelky a krásnou venkovní výzdobu nám vyrobila naše provozní teta Petra. Chodby se rojily čerty, anděly i Mikuláši.

Adventní dílničky

V pátek 4. prosince 2020 jsme společně s maminkou – lektorkou, paní Uvírovou, uspořádali adventní dílničky. Děti se seznámily se včelím voskem. Den předem paní učitelka dětem přiblížila původ materiálu, vyprávěním pohádky Štěňátko a Včelka, doprovázené obrázky.

Podzimní výzdoba

Krásný barevný podzim jsme si ještě více rozveselili podzimními výrobky. Společné dlabání halloweenské dýně nám přineslo spoustu legrace…