Zápis ukrajinských dětí do naší MŠ

Dne 9. 6. 2022 bude probíhat od 15:00 do 17:00 h. zápis dětí z Ukrajiny do naší mateřské školy.
9 червня 2022 року діти з України будуть зараховані до нашого садочка з 15:00 до 17:00.

Zápis dětí do naší MŠ

Dne 12. 5. 2022 bude probíhat od 13:00 do 17:00 hod. zápis dětí do naší mateřské školy ve třídě Hříbečků (přízemí školky)

Signál pomoci – znamení, které ti může pomoci

Toto jednoduché znamení rukou lze použít v průběhu videohovoru nebo při osobním kontaktu s jinou osobou. Ohrožená osoba si tak může pomocí neverbálního signálu přivolat pomoc, aniž by zanechala digitální či jinou stopu.

PF 2022

Přejeme Vám vše, co se špatně balí, to jest klid, pohodu a zdraví! Hezké prožití večera splněných přání,  svátků vánočních a vše nejlepší v novém roce 2022 – Děti a zaměstnanci Mateřské školy Hlubočky – Mariánské Údolí

Drakiáda

Dne 15. 10. 2021 se konala v naší MŠ drakiáda. Paní učitelky vymyslely a nachystaly trasu, kterou děti sledovaly podle dodané mapy a také podle fáborků.

Den jako malovaný

Léto se k nám kvapem blíží a dny jsou jako malované a tak nezahálíme a s dětmi sluníčku pomáháme, aby nám bylo veselo a dny byly naplněné krásnými prožitky a zážitky.

U vody

Dnes jsme podnikli výpravu ke splavu, kde jsme s dětmi zkoumali, co se skrývá u vody pod kameny. Na břehu jsme pozorovali pavouky s kokony, žížaly a svinule.

Hrátky v přírodě

Letní počasí láká na hrátky v přírodě. Takto jsme si společně vytvořili hmatový chodník a vesele si užívali slunečního počasí.

Výlet do Horního dvoru u Luhačovic

Minulý školní rok nám pandemie neumožnila užít si školní výlet, ale letos se to povedlo! Po dlouhé a dobrodružné cestě směrem na Valašské vrchy jsme dorazili k našemu cíli na farmu „Horní dvůr“ nad Luhačovicemi.

Malá čarodějnice

V rámci čtenářské pregramotnosti jsme se inspirovali knihou Ottfrieda Preusslera Malá čarodějnice. Celý týden od 26.4. do 30.4. se z naší MŠ stala čarodějnická škola, ve které jsme se připravovali na těžkou zkoušku z čar a kouzel.

Putování s čápem Řehořem

V průběhu jednoho týdne si děti mohly projít Řehořovou stezkou a vyzkoušet si různé dovednosti. Doma zase pekly bábovku, vyráběly čápy a velikonoční kraslice.

Pekař peče housky

Tentokrát se děti seznamovaly s různými povoláními. Některá poznávaly pomocí obrázků, některá si vyzkoušely na vlastní kůži. Hasiči měli poplach a zdatně si vedli při hašení požáru. Lékaři se starali o pacienty, prodavači nabízeli své zboží, dokonce jsme si "dovolili" navštívit restauraci a nechat se obsloužit.

Pohádkový únor

V únoru se naší školkou proháněly pohádkové bytosti a seznamovaly děti s klasickými lidovými pohádkami.

Karneval – pravěk

Uprostřed měsíce února se naše MŠ proměnila na celý týden v území pravěkých lidí. Seznamovali jsme se s dějinami a životem našich prapředků.

Olympiáda v mateřské škole

I když se zimní olympijské hry budou konat až v roce 2022, naši sportovci pilně trénují již nyní. Děti ze třídy Včeliček si mohly vyzkoušet několik zimních sportů v rámci projektu Zimní OH 2021 v MŠ. Ve třídě proběhl hokejový turnaj, rychlobruslařské klání, biatlon a skoky na lyžích.

Cvičíme správný úchop tužky

Proč je správný úchop tak důležitý? Správný úchop bychom měli rozvíjet a korigovat již od prvních pokusů dítěte o kreslení. Děti se musí naučit spojit paleček s ukazováčkem a prostředníčkem, aby vznikla špetka. Ta pomáhá správně uchopit předměty, a to i pastelky. Postupným rozvojem kreslení se vytvářejí předpoklady pro budoucí správné psaní.