Pohybovky se zvířátky

Pohybovky se zvířátky

S dětmi jsme se účastnily sportovního programu pod vedením paní lektorky. Každé oddělení mělo možnost užít si pohyb spojený se zábavou. Čekaly nás cvičební pomůcky, které připomínaly zvířátka a děti se už nemohly dočkat.

Ještěrky v MŠ

Ještěrky v MŠ

Navštívila nás paní chovatelka terarijních zvířat. Na ukázku donesla několik ještěrek – agama, gekon. Povídání s paní chovatelkou děti velmi zaujalo.

Staročeské Velikonoce

Staročeské Velikonoce

Staročeské Velikonoce – to je název programu pro děti, díky kterému se seznámily zvyklostmi a tradicemi těchto svátků.

Od záchraných programů k chovatelství

Od záchraných programů k chovatelství

Projekt podpořený ze Šablon pro MŠ a ZŠ vyhlášený MŠMT. Dne 20. 3. 2023 nás navštívil RNDr. Bc. Jaromír Vachutka, který nám dovezl celou sbírku papoušků, ale také hrdličky, zebřičky, chůvičky.

Putování Zdravíkovem

Putování Zdravíkovem

Lektor Lucie Němcová Dis. ze Vzdělávací agentury Zdraví do škol od A do Z, provedla děti městečkem Zdravíkovem a seznámila je s jeho obyvateli. Tím se děti zajímavou formou seznámily se skladbou potravinové pyramidy.

Karneval Z pohádky do pohádky

Karneval Z pohádky do pohádky

Jako každý rok, tak i letos jsme uspořádali karneval pro děti naší školky. Karneval na téma Z pohádky do pohádky, se konal v předsálí KD Na Letním. Dobrou náladu vytvořili klaun Hubert a klaunka Žofie, z agentury Klaun Family. Pro děti měli přichystáno spoustu soutěží a legračních aktivit.

Pohybovky se zvířátky

Pohybovky se zvířátky

S dětmi jsme se účastnily sportovního programu pod vedením paní lektorky. Každé oddělení mělo možnost užít si pohyb spojený se zábavou.

Kosmická show

Kosmická show

V rámci projektu MŠMT Šablony pro MŠ a ZŠ se v naší mateřské škole uskutečnil projekt Kosmická show. V první části děti ve skupinkách skládaly puzzle s tématem vesmír.

PF 2023

PF 2023

Krásné a klidné prožití svátečních chvil, mnoho zdraví, štěstí a lásky v novém roce Vám přejí děti a zaměstnanci MŠ Hlubočky – Mariánské Údolí.

Objevování vlastního těla

Objevování vlastního těla

Během týdne jsme objevovali a poznávali naše tělo a smysly. Při ranních hrách i řízených činnostech jsme procvičovali hmat, zrak, chuť i čich.

Signál pomoci – znamení, které ti může pomoci

Toto jednoduché znamení rukou lze použít v průběhu videohovoru nebo při osobním kontaktu s jinou osobou. Ohrožená osoba si tak může pomocí neverbálního signálu přivolat pomoc, aniž by zanechala digitální či jinou stopu.

Drakiáda

Drakiáda

Dne 15. 10. 2021 se konala v naší MŠ drakiáda. Paní učitelky vymyslely a nachystaly trasu, kterou děti sledovaly podle dodané mapy a také podle fáborků.

Den jako malovaný

Den jako malovaný

Léto se k nám kvapem blíží a dny jsou jako malované a tak nezahálíme a s dětmi sluníčku pomáháme, aby nám bylo veselo a dny byly naplněné krásnými prožitky a zážitky.

U vody

U vody

Dnes jsme podnikli výpravu ke splavu, kde jsme s dětmi zkoumali, co se skrývá u vody pod kameny. Na břehu jsme pozorovali pavouky s kokony, žížaly a svinule.

Hrátky v přírodě

Hrátky v přírodě

Letní počasí láká na hrátky v přírodě. Takto jsme si společně vytvořili hmatový chodník a vesele si užívali slunečního počasí.

Výlet do Horního dvoru u Luhačovic

Výlet do Horního dvoru u Luhačovic

Minulý školní rok nám pandemie neumožnila užít si školní výlet, ale letos se to povedlo! Po dlouhé a dobrodružné cestě směrem na Valašské vrchy jsme dorazili k našemu cíli na farmu „Horní dvůr“ nad Luhačovicemi.