PF 2023

Krásné a klidné prožití svátečních chvil, mnoho zdraví, štěstí a lásky v novém roce Vám přejí děti a zaměstnanci MŠ Hlubočky – Mariánské Údolí.

Fimfárum

Pohádky pro malé i velké diváky: Franta Nebojsa, Králův dar, Rozum a štěstí a Jak na Šumavě obři vyhnili

Objevování vlastního těla

Během týdne jsme objevovali a poznávali naše tělo a smysly. Při ranních hrách i řízených činnostech jsme procvičovali hmat, zrak, chuť i čich.

Signál pomoci – znamení, které ti může pomoci

Toto jednoduché znamení rukou lze použít v průběhu videohovoru nebo při osobním kontaktu s jinou osobou. Ohrožená osoba si tak může pomocí neverbálního signálu přivolat pomoc, aniž by zanechala digitální či jinou stopu.

Drakiáda

Dne 15. 10. 2021 se konala v naší MŠ drakiáda. Paní učitelky vymyslely a nachystaly trasu, kterou děti sledovaly podle dodané mapy a také podle fáborků.

Den jako malovaný

Léto se k nám kvapem blíží a dny jsou jako malované a tak nezahálíme a s dětmi sluníčku pomáháme, aby nám bylo veselo a dny byly naplněné krásnými prožitky a zážitky.

U vody

Dnes jsme podnikli výpravu ke splavu, kde jsme s dětmi zkoumali, co se skrývá u vody pod kameny. Na břehu jsme pozorovali pavouky s kokony, žížaly a svinule.

Hrátky v přírodě

Letní počasí láká na hrátky v přírodě. Takto jsme si společně vytvořili hmatový chodník a vesele si užívali slunečního počasí.

Výlet do Horního dvoru u Luhačovic

Minulý školní rok nám pandemie neumožnila užít si školní výlet, ale letos se to povedlo! Po dlouhé a dobrodružné cestě směrem na Valašské vrchy jsme dorazili k našemu cíli na farmu „Horní dvůr“ nad Luhačovicemi.

Malá čarodějnice

V rámci čtenářské pregramotnosti jsme se inspirovali knihou Ottfrieda Preusslera Malá čarodějnice. Celý týden od 26.4. do 30.4. se z naší MŠ stala čarodějnická škola, ve které jsme se připravovali na těžkou zkoušku z čar a kouzel.

Putování s čápem Řehořem

V průběhu jednoho týdne si děti mohly projít Řehořovou stezkou a vyzkoušet si různé dovednosti. Doma zase pekly bábovku, vyráběly čápy a velikonoční kraslice.

Pekař peče housky

Tentokrát se děti seznamovaly s různými povoláními. Některá poznávaly pomocí obrázků, některá si vyzkoušely na vlastní kůži. Hasiči měli poplach a zdatně si vedli při hašení požáru. Lékaři se starali o pacienty, prodavači nabízeli své zboží, dokonce jsme si "dovolili" navštívit restauraci a nechat se obsloužit.

Pohádkový únor

V únoru se naší školkou proháněly pohádkové bytosti a seznamovaly děti s klasickými lidovými pohádkami.

Karneval – pravěk

Uprostřed měsíce února se naše MŠ proměnila na celý týden v území pravěkých lidí. Seznamovali jsme se s dějinami a životem našich prapředků.

Olympiáda v mateřské škole

I když se zimní olympijské hry budou konat až v roce 2022, naši sportovci pilně trénují již nyní. Děti ze třídy Včeliček si mohly vyzkoušet několik zimních sportů v rámci projektu Zimní OH 2021 v MŠ. Ve třídě proběhl hokejový turnaj, rychlobruslařské klání, biatlon a skoky na lyžích.