Staročeské Velikonoce

Staročeské Velikonoce – to je název programu pro děti, díky kterému se seznámily zvyklostmi a tradicemi těchto svátků.

Čekalo je divadelní představení, ve kterém Zimní král předával vládu Jarní královně. Ta nás provedla obdobím před Velikonocemi. Vysvětlila, jak se jmenuje šest postních nedělí a proč má každý den v týdnu před Velikonocemi zvláštní přívlastek. Děti si vyzkoušely i tradice s nimi spojené – nosily Morenu, naučily se koledu a kluci symbolicky vymrskali děvčátka. Na závěr si děti vytvořily z květináče, sena a zelených větviček „hnízdo“ pro vajíčko.

Všechny nás tohle představení natěšilo na přicházející Velikonoce a následující týden jsme ve školce zdobili vajíčka a vyráběli velikonoční ozdoby.