Během týdne jsme objevovali a poznávali naše tělo a smysly. Při ranních hrách i řízených činnostech jsme procvičovali hmat, zrak, chuť i čich. Dětem ukazujeme, jak se správně drží pastelka či lžíce. Děti si samy formou hry, procvičují špetičkové držení, např. při válečkové, kuličkové či hříbečkové mozaice. Touto hrou můžete zaplnit volné chvilky i doma, například hra Na Popelku..třídit hrách, čočku, fazole, popřípadě z nich vytvářet mozaiky.

Děti také vykreslovaly obrázek lid.postavy, vystřihovaly podle rovné čáry, následně opět skládaly, aby si uvědomily, kde se jednotlivé části těla nachází a na závěr lepily, všechny děti se moc snažily a práce se jim povedla! Na závěr si vyzkoušely obkreslit svoji ruku.

Celé tělíčko jsme si protahovali na písničku Hlava, ramena, kolena, palce.

Učili jsme se novou říkanku s ukazováním:

To jsou oči, to jsou uši,
dneska mi to ale sluší.
Zde mám bříško a zde záda,
čelo, nos a malá brada.
To jsou paže, to jsou nožky,
zadupeme do podložky.

Také opakujeme během dne básničky:

Mám dvě oči na koukání a dvě uši k naslouchání,
dvě nožičky na chození a dvě ruce na mazlení.

To jsou prsty, to jsou dlaně,
voda s mýdlem patří na ně.
A po mýdle dobré jídlo,
a po jídle zase mýdlo.

Můžete si s dětmi doma zazpívat, říkat a ukazovat společně 😉