Ohlédnutí za školním rokem 2017

Blíží se konec školního roku a všichni se těšíme na prázdniny. Jako každý rok, i letos, je na co vzpomínat.

V únoru naše škola uspořádala karneval na téma Madagaskar, který nadchl nejen děti, ale i rodiče. Ti společně s dětmi vymysleli skvělé masky dětí a zajistili tombolu.  Maminky napekly o výborné cukroví a o zábavu se postaraly už naší školce dobře známé TETINY Z BRNA. Byla to opravdu velmi podařená akce, kterou jsme si všichni užili.

Blížilo se jaro, a tak jsme se loučili se zimou. Děti s paní učitelkou vytvořily ,,krásnou“ Morenu a průvodem obcí, zpěvem písniček o jaru a hozením Moreny do řeky, jsme se se zimou rozloučili.

Děti měly také možnost zúčastnit se ekologického programu ve Sluňákově, kde se dozvěděli zajímavé informace o životě v mraveništi a ekosystému kolem vody.

Koncem dubna se naše mateřská škola proměnila ve školu čarodějnickou. Místo dětí přišli do školky malí čarodějové a ježibaby. Dokonce i jindy milé a hodné paní učitelky vypadaly hrozivě a ošklivě. V celé škole byly pro děti nachystané úkoly, které musely splnit s pomocí své vedoucí čarodějnice. Velkým zpestřením byly pokusy paní Blanky z Geniátoru, které zaujaly nejen děti, ale i paní učitelky. Děti vytvářely bublající sopky, barevné lektvary, poznávaly léčivé byliny, hledaly hadí vejce, létaly na koštěti a na konec jsme společně uvařili kouzelný lektvar. Za odměnu všichni dostali čarodějnické vysvědčení a něco dobrého na zub.

A byl tu květen….

Předškoláci začali chodit na in line bruslení a všichni se těšili na školní výlet na zámek do Bučovic. Zde byl pro děti nachystaný parádní program. Děti si mohly vyzkoušet žonglování, prohlédly si část zámku s milou paní průvodkyní a na konec byla i velmi veselá pohádka ,, O Bajajovi“. Počasí nám přálo, a tak jsme se ještě proběhli v bludištích zámeckých zahrad. Zpáteční cestu většina dětí spokojeně prospala.

Mezi poslední akce patří besídky pro rodiče, které proběhly v jednotlivých třídách a rodiče velmi potěšily. Ještě nás čeká společné rozloučení s budoucími školáky.

Užijte si všichni krásné prázdniny a do nového školního roku přeji všem hodně elánu.

Radka Šolcová