Dopravní výchova v mateřské škole

Ve spolupráci se ZŠ Mariánské Údolí, Besipem a Dopravní hřiště EU, s. r. o., si děti v rámci projektu Dopravní výchova v MŠ upevňovaly znalosti a dovednosti v oblasti bezpečného chování na ulici, v dopravních prostředcích.

Projekt byl podpořen z projektu MŠMT Šablony II., Personální podpora MŠ. Děti si během týdne formou her a praktických cvičení zdokonalovaly znalosti a potřebné dovednosti jako účastníci dopravní cesty.

Na závěr projektového týdne si děti na školním hřišti ZŠ Mariánské Údolí, pod vedením lektorů společnosti Dopravní hřiště EU., vyzkoušely vše v prakticky, a to rolí řidičů, jízdou v elektroautech, v roli uniformovaných policistů s pokutovým bločkem a plácačkou, v roli semaforu, v rolích chodců.

Děti si dopolední akci velmi užily a doufáme, že dovednosti získané v tomto projektu napomohou k bezpečnému chování a jednání.

Fotky k článku